صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » ده کاربرد برای استفاده از آمار

ده کاربرد برای استفاده از آمار

آمار مجموعه ای از معادلات ریاضی است. برای تحلیل آنچه در جهان اطراف ما اتفاق می افتد مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که به درستی از امار استفاده می شود، بسیاری از اطلاعات در مورد جهان را می‌توان تعیین کرد. با استفاده از آمار، هر گونه روند در گذشته اتفاق افتاده است. می تواند در پیش بینی آنچه که در آینده اتفاق می افتد مفید باشد.

پیش بینی اب و هوا

آیا پیش بینی آب و هوا را در طول روز تماشا می کنید؟ چگونه از این اطلاعات استفاده می کنید؟ این مدل های آماری هستند که با استفاده از کامپیوتر به مقایسۀ شرایط آب و هوایی پیشین با آب و هوای کنونی به پیش بینی آب و هوای آینده می‌پردازند.

آمادگی برای شرایط اضطراری

تصور کنید اگر بتوان پیش بینی کرد که طوفان شدیدی در راه است. تیم های اضطراری از آمار استفاده می‌کنند و از امار برای پیش بینی خطرات که ممکن است رخ دهد استفاده می‌کنند.

پیش بینی بیماری

در گزارش های خبری بارها گزارش آمار مربوط به بیماری گزارش شده است. اگر تعداد افرادی که این بیماری را دارند یا از آن جان خود را از دست دادند گزارش شود، این قضیه با امار جذاب و قابل درک می‌شود.

به عنوان مثال، مطالعات نشان داده که ۸۵ تا ۹۵ درصد سرطان های ریه مربوط به سیگار کشیدن است. این آمار باید به شما بگوید که درصد زیادی از سرطان های ریه مربوط به سیگار کشیدن است و برای اجتناب از سرطان ریه نباید سیگار کشید.

مطالعات پزشکی

دانشمندان علم پزشکی قبل از تجویز هر دارو باید میزان قابل اعتماد بودن اثربخشی هر دارو را بسنجد. که برای براورد این اثربخشی از آمار استفاده میگردد.

ژنتیک

بسیاری از بیماری ها از ترکیب ژنتیکی به وجود می آیند و این بیماری ها به طور بالقوه می توانند به فرزندانشان منتقل شوند. علم آمار یک معیار حیاتی برای بدست اوردن شانس به دینا امدن یک کودک سالم است.

کمپین های سیاسی

هر وقت که یک انتخابات برگزار می شود، سازمان های خبری با استفاده از مدل های خود به پیش بینی برنده می‌کنند. نامزدها با نظرسنجی از رای دهندگان تعیین می‌کنند کجا و چطور آنها باید برای آنها تبلیغ کنند.

بیمه

شما می دانید که که برای ماشین خود، طبق قانون نیاز به بیمه اتومبیل دارید. نرخی که یک شرکت بیمه به شما اعلام می کند براساس آمار مربوط به تمام رانندگان در کشور شما می‌باشد.

کالاهای مصرفی

وال مارت، خرده فروشی پیشرو در سراسر جهان است. از آمار استفاده می کند تا محاسبه کند چه کلاهایی را برای کدام فروشگاه و در چه زمانی ارسال کند.

تست کیفیت

شرکت ها هر روز هزاران محصول را تولید می کنند و هر شرکت باید مطمئن شود که یک کالای با کیفیت خوب فروخته می شود. اما یک شرکت نمی تواند هر یک از اقلامی را که برای مصرف کننده ارسال می کند، را تست کند. بنابراین شرکت با استفاده از تحلیل های آماری به بررسی نمونه با تعداد کمی از کالاها میپردازد. سپس با علم نتایج استنباطی از نمونه را به جامعه تعمیم می دهد.

بازار سهام

یکی دیگر از موضوعاتی که در اخبار زیاد می شنویم، بازار سهام است. تحلیلگران سهام از مدل های آماری برای پیش بینی در اقتصاد استفاده می کنند.

مطالب مرتبط

انواع متغیرها در آمار

به طور کلی متغیرها در آمار  از نظر سنجش یا طبقه بندی به چهار دسته تقسیم می شوند. مقیاس‌های اسمی ...

مشاوره و تحلیل آماری پایان نامه

تحلیل آماری پایان نامه، تحلیل آماری و مشاوره آماری تحلیل آماری در کمترین زمان توسط بهترین تحلیلگران  آمار و با ارائه ...

نمونه گیری طبقه ای و خوشه ای

برای دانلود نرم افزار نمونه گیری اینجا کلیلک کنید. نمونه گیری طبقه ای در نمونه گیری تصادفی ساده ...

نمونه گیری تصادفی ساده و با احتمال متغیر

برای دانلود نرم افزار نمونه گیری اینجا کلیلک کنید. نمونه گیری تصادفی ساده ساده ترین روش نمونه گیری احتمالاتی روش ...

چرا آمار؟

چرا از آمار استفاده می‌کنید؟. آمار یک اصطلاح عمومی است. هر بار که میانگین، میانه و یا انحراف معیار داده‌های ...